Przywróć swój idealny uśmiech dzięki implantom dentystycznym!

Przywróć swój idealny uśmiech dzięki implantom dentystycznym!

Implanty dentystyczne to ekonomiczna odpowiedź na odzyskanie idealnego uśmiechu! Ponadto, dzięki ostatnim postępom i innowacjom, ich ceny znacznie spadły! Przyjrzyjmy się niektórym głównym powodom, dla których warto mieć implanty dentystyczne, a także niektórym ważnym informacjom, które warto znać.

Implants on the gums

Czym są implanty dentystyczne?

Ta technika wykorzystuje korony i zastępuje to, czego nie ma, czymś, co wygląda i działa tak, jak prawdziwe. Zasadniczo te wkładki są wytwarzane przy użyciu wypalanych materiałów i łączą się z małymi tytanowymi słupkami wwiercanymi w podobne miejsce lub mocowanie, w którym kiedyś znajdował się normalny ząb.

Na początek pręty łączą się z kością w szczęce. W tym momencie na wierzch nakładana jest korona, która ma przypominać otaczające zęby. Kiedy ten cykl się zakończy, nie ma istotnego powodu, aby ponownie się z nimi kontaktować, a oni są wyjątkowo solidni

Advertisement
Implanty dentystyczne zyskują na popularności — oto dlaczego!

Od dłuższego czasu ludzie próbują naprawić lub zamienić brakujące zęby. Oznaczało to wiele różnych metod i rozwiązań, a także wiele eksperymentów, które spowodowały, że wielu ludzi obawiało się dentysty. Niemniej jednak te okazje są odległym wspomnieniem, a teraz wkładki dentystyczne są metodologią, która jest prawie
wolna od strachu i bezgranicznie lepsza od bardziej ustalonych strategii. Ludzie, którzy mają braki w uzębieniu, mogliby teraz uzyskać idealny uśmiech. Wiedz, że każdego roku w USA wykonuje się ponad 500 000 zabiegów, a jako pacjent oczekuje się 95% wskaźnika satysfakcji i sukcesu.

Implanty dentystyczne po raz pierwszy pojawiły się w połowie lat 60. Wkrótce zastąpili protezy i mosty jako preferowany sposób mocowania zniekształconych, brakujących lub przebarwionych zębów. Od tego czasu miliony kobiet i mężczyzn ze wszystkich grup wiekowych odniosły sukces dzięki implantom dentystycznym. W momencie wprowadzenia wkładki dentystyczne dawały wcześniej niejasne korzyści. Z nimi można było jeść, odpoczywać i rozmawiać prawie regularnie.

Wyglądały też znacznie lepiej, znacznie bardziej przypominając normalny układ zębów pacjenta. Ostatecznie strategia była mniej bolesna i dawała lepsze wyniki w porównaniu z poprzednimi technikami, które odstraszały niezliczone osoby od gabinetu dentystycznego. Z tych wszystkich powodów implanty dentystyczne stały się preferowaną metodą dla wielu!

Dlaczego warto mieć implanty dentystyczne?

Jeśli komuś brakuje zębów i chce, aby uzupełnienia wyglądały jak naturalne, nie ma lepszej opcji niż implanty dentystyczne. W rzeczywistości trudno jest odróżnić sztuczne zęby od charakterystycznych, ponieważ dentyści nadają im nawet podobny odcień jak pozostałe zęby.

Advertisement
 Kolejnym ważnym aspektem implantów dentystycznych jest zapobieganie utracie masy kostnej. Po utracie zęba miękkie tkanki szczęki będą rosnąć, aby wchłonąć lukę, co w pewnym sensie może osłabić kość. Implanty dentystyczne stabilizują kość szczęki i zapobiegają złamaniom.

W porównaniu z protezami zębowymi, implanty dentystyczne są znacznie lepsze pod względem komfortu i możliwości dopasowania. Nie trzeba ich wyjmować, moczyć na noc ani stosować różnych kremów.

Jakie są ceny implantów dentystycznych?

Oczywiście cena każdego rozwiązania medycznego będzie miała ogromne znaczenie dla tych, którzy go szukają! Na szczęście to, co kiedyś było bardzo kosztownym procesem, teraz szybko spada. W zależności od całkowitej ilości wymaganej pracy, takiej jak usunięcie zęba, wstawienie koron i innych zmiennych, implanty dentystyczne mogą kosztować od 3500-8000 zł. 

Biorąc to pod uwagę, istnieje dość szeroki zakres, dlatego zawsze zaleca się rozejrzeć i znaleźć usługę, która najlepiej pasuje do Twojego przedziału cenowego i oczekiwań jakościowych. Ponieważ technologia nadal się rozwija i staje się coraz bardziej dostępna, w nadchodzących latach powinniśmy nadal obserwować dalszy spadek cen!

Implanty dentystyczne mogą być idealnym rozwiązaniem!

Biorąc wszystko pod uwagę, nie ma lepszego rozwiązania problemu braku zębów i wynikającej z tego utraty pewności siebie niż implanty dentystyczne. Chociaż są droższe niż inne podejścia, nie mają sobie równych pod względem komfortu, dotyku, trwałości, a co najważniejsze, jak wyglądają po zakończeniu. Co więcej, istnieje wiele sposobów na uzyskanie dobrej okazji na zabieg, ale konieczne jest trochę badań.

 References 

  1. “Facts & Figures: Prosthodontics” GoToAPro (2022): https://www.gotoapro.org/facts-figures/
  2. Long-term implant success at the Academy for Oral Implantology: 8-year follow-up and risk factor analysis” NCBI (2022): https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4050226/ 
  3. “How Much Do Dental Implants Cost?” Perfect Profiles Clinics UK  (2022) : https://www.cosmeticdental.co.nz/cosmetic-dentistry/implant-costs